Laman Utama > Media > Pengumuman > Berita Terkini/Pengumuman > Arkib > Arkib Berita/Pengumuman > Arkib Berita/Pengumuman Tahun 2016
SENARAI PEGAWAI DAN KAKITANGAN YANG BERSARA JULAI 2016   
 Bil  Nama  PT  Jawatan Gred Tarikh Bersara
 1  PN. JALILAH BINTI MOHD KASIM  PRD MUAR/LDG  PEMBANTU TADBIR (P/O)  N22  01.07.2016
 2  EN. IDRUS BIN SATAR  PRD BTG PDG/ HILIR PERAK  PEN.PEGAWAI PERTANIAN  G27  02.07.2016
3  EN.SAIDON BIN DARUS  PRD SIK  PEN.PEGAWAI PERTANIAN  G36  02.07.2016
4  EN. RAMLI BIN BUSU  PRN PAHANG  PEMANDU KENDERAAN  H11  03.07.2016
5  EN. ZUL BIN AZIZ  PRN NEGERI SEMBILAN  PEMANDU KENDERAAN  H11  04.07.2016
6  PN. SITI MARYAM BINTI SHAMSUDIN  PRD KULIM  PEMBANTU TADBIR KEWANGAN  W22 KUP  04.07.2016
7  EN. AHMAD ZAKI BIN CHE MEH  PRN KEDAH  PEMBANTU AWAM  H14  05.07.2016
8  PN. LAILA BINTI ABD RANI  PRD KUALA KANGSAR  PEMBANTU TADBIR KEWANGAN  W22  05.07.2016
9  EN. ROSLAN BIN ABD HAMID  PRD BENTONG  PENOLONG PEGAWAI PERTANIAN  G32  05.07.2016
10  EN. SAMAT BIN DRAOH  PRD NS SELATAN  PEMBANTU TADBIR (P/O)  N22  08.07.2016
11  PN. CHE SAMSIAH BINTI CHE MAT  BHG. TANAM SEMULA & PERLADANGAN  PEMBANTU TADBIR (P/O)  N22  14.07.2016
12  PN. SITI AMINAH BINTI ABDULLAH  PRD MARANG  PEMBANTU TADBIR KEWANGAN  W26  16.07.2016
13  PN. PATIMAH BINTI SULAIMAN  PEJABAT KETUA PENGARAH  PEMBANTU TADBIR (P/O)  N22  16.07.2016
14  EN. PAUJI BIN AWANG HAMAT  PRD BESUT  PEMANDU KENDERAAN  H11  29.07.2016
15  EN. ANI BIN DENAN  PRD MUAR/LDG  PENOLONG PEGAWAI PERTANIAN  G27  31.07.2016

 

 

Bil.   Nama   Gred  PT Asal  PT Baru  Kuatkuasa
 1  Norazli bin Mahadi  G32  PRB Miri  PRD Pontian  16.06.2016
 2  Kelvin Suali  G32  PRD Sandakan  PRD Kota Belud  16.06.2016
 3  Ahmad Rozlan Bin Rozlan  JA29  Bhg. Tanam Semula dan Perladangan  PRN Selangor  16.06.2016
 4  Razif Bin Abu Hassan  G27  PRD Bentong  PRD Temerloh  16.06.2016
 5  Muhammad Qassim Bin Rahman  N22  PRB Betong  Bhg. Dasar & Perancangan Strategik  16.06.2016
 6  Noor Farhana Binti Mohamed  N17  Bhg. Pentadbiran  PRJ Kelantan Utara  16.06.2016
 7  Mohd Zuhaime bin Zubir  N17  PRN Selangor  Bhg. Inspektorat & Audit Dalam  16.06.2016
 8  Mohd Sholihin Bin Ibrahim  N17  Bhg. Dasar & Perancangan Strategik  Bhg. Program Khas  16.06.2016
 9  Mohd Naim Bin Mohd Zainal  W17  Bhg. Inspektorat & Audit Dalam  Bhg. Pentadbiran  16.06.2016
 10  Nurul Hasni Binti Zainudi  W17  Bhg. Pelaburan & Pembangun Syarikat  PRD Larut Matang / Selama / Kerian/Taiping  16.06.2016
 11  Abdul Fattah Bin Ibrahim  W17  Bhg. Pengurusan Sumber Manusia  Bhg. Program Khas  16.06.2016
 12  Ahmad Fakhrizzaki Bin Hassan  W17  PRD Program Khas  Bhg. Pengurusan Sumber Manusia  16.06.2016
 13  Mohammad Nur Faris Bin Mohd Nasruddin  W17  PRD Maran  Bhg. Pelaburan & Pembangun Syarikat  16.06.2016
 14  Jarsyeeilla Binti Jaafar  W17  PRD Bentong  Bhg. Pentadbiran  16.06.2016
BIL. NAMA TANGGUNGJAWAB  ASAL TANGGUNGJAWAB  BARU KUATKUASA
PENOLONG PEGAWAI PERTANIAN GRED G36
1 RUBIAH BINTI WAKIMAN PRD KOTA TINGGI/JOHOR BAHRU/KULAI PRD KOTA TINGGI/JOHOR BAHRU/KULAI 15/05/2016
PENOLONG PEGAWAI PERTANIAN GRED G32
1 SALMAH BINTI MOHAMED PRD KOTA SETAR/PENDANG/LANGKAWI PRD KOTA SETAR/PENDANG/LANGKAWI 12/05/2016
2 ALIAS BIN ISA PRJ TANAH MERAH PRJ TANAH MERAH 19/05/2016
3 MOHAMAD ZAINY BIN RAMLI PRD MANJUNG PRD MANJUNG 20/05/2016
4 FADZILAH BINTI AHMAD PRD KULIM/BANDAR BARU PRD KULIM/BANDAR BARU 23/05/2016
5 ZIKRI BIN IBRAHIM PRD SELAMA/LARUT MATANG/KERIAN PRD SELAMA/LARUT MATANG/KERIAN 31/05/2016
PENYELIA RANCANGAN TANAH GRED G26
1 MAZLAN BIN WANDI PRN MELAKA PRN MELAKA 03/05/2016
2 SAMAD BIN SAM PRD LIPIS PRD LIPIS 03/05/2016
3 MOHAMAD HASSAN BIN MOHD ISA PRD BATANG PADANG/HILIR PERAK PRD BATANG PADANG/HILIR PERAK 03/05/2016
PENOLONG PEGAWAI TADBIR GRED N36
1 MHD NOR BIN BAKAR PRN PERLIS BAHAGIAN ESTET 09/05/2016
PENOLONG PEGAWAI TADBIR GRED N32
1 NORSHAMSIDA BINTI KARIM BAHAGIAN LATIHAN PRN PERLIS 09/05/2015
PEMBANTU TADBIR GRED N26
1 WAN ISMAIL BIN WAN HANAPI PRJ JELI PRN KELANTAN 02/05/2016
2 KORNIA BINTI HJ. HANAFI PRN PULAU PINANG PRN PULAU PINANG 06/05/2016
3 YM TENGKU NOOR ASIKIN BINTI TENGKU AB. KADIR PRN KELANTAN PRN KELANTAN 08/05/2016
4 NOR'AINI BINTI ABDULLAH PRN JOHOR PRN JOHOR 15/05/2016
5 NORHAYATI BINTI ZAINAL PRN PERLIS PRN PERLIS 31/05/2016
PEMBANTU TADBIR GRED N22
1 SYED IKHSAN BIN SYED SHAHABUDIN PRD KOTA SETAR/PENDANG/LANGKAWI PRD KOTA SETAR/PENDANG/LANGKAWI 02/05/2016
2 ABD. RAZAK BIN ABD. WAHAB BAHAGIAN DASAR & PERANCANGAN STRATEGIK BAHAGIAN DASAR & PERANCANGAN STRATEGIK 03/05/2016
3 YUSILA BINTI ABD. KAREEM BAHAGIAN ESTET BAHAGIAN  ESTET 03/05/2016
4 RABIAH BINTI AYOB BAHAGIAN PENGURUSAN SUMBER MANUSIA BAHAGIAN TANAM SEMULA & PERLADANGAN 03/05/2016
5 DATIN HJH. SITI RODZIAH BINTI OSMAN BAHAGIAN PENGURUSAN SUMBER MANUSIA BAHAGIAN LATIHAN 03/05/2016
6 JARAH BINTI ISMAIL PRD NEGERI SEMBILAN BARAT PRD NEGERI SEMBILAN BARAT 03/05/2016
7 ALOYAH BINTI SYED ALWEE PRD BATU PAHAT PRD BATU PAHAT 03/05/2016
8 NURUL ASYIRAH BINTI IBRAHIM PRN SARAWAK PRB SAMARAHAN 03/05/2016
9 WINNIE ANAK BENET PRB SIBU PRB SIBU 03/05/2016
10 NAZARINAH BINTI A SAMBAS PRN SABAH PRD BEAUFORT 03/05/2016
11 SITI AISYAH NISKO ABDULLAH PRD KOTA KINABALU PRD SANDAKAN 03/05/2016
12 NORIZAN BINTI MAT LANA BAHAGIAN PROGRAM KHAS BAHAGIAN PELABURAN & PEMBANGUNAN SYARIKAT 16/05/2016
13 IKHWAN SYAZANI BIN MOHAD YASIN BAHAGIAN PENGURUSAN SUMBER MANUSIA BAHAGIAN PENGURUSAN SUMBER MANUSIA 16/05/2016
PEMBANTU TADBIR (KEWANGAN) GRED W26
1 MOHAMED ZULKIFLI BIN HJ. YA'ACOB PRD DUNGUN PRN TERENGGANU 02/05/2016
2 ISMAIL BIN AWANG AHMAD PRJ KELANTAN UTARA PRN KELANTAN 02/05/2016
3 ZAHARAH BINTI A. RAHMAN PRD BATU PAHAT PRN JOHOR 02/05/2016
PEMBANTU TADBIR (KEWANGAN) GRED W22
 1  ZUL HANIZAN BINTI MOHD ZAIN  PRJ GUA MUSANG  PRJ GUA MUSANG  02/05/2016
 BARAKATHUNNISA BEEVI BINTI ABDUL RAHIM  PRD HULU PERAK  PRD HULU PERAK  03/05/2016
 SHANINAWATI BINTI OTHMAN  PRD KUALA PILAH  PRD KUALA PILAH  03/05/2016
 FAZLINA BINTI BAHARUM  BAHAGIAN TANAM SEMULA & PERLADANGAN  PRN SABAH  03/05/2016
 NORZILAWATI BINTI OTHMAN  PRD MERSING  PRD MERSING  16/05/2016
 SURIANI BINTI HUSIN  PRD BERA  PRD BERA  16/05/2016
 OSWALD DINCHA ANAK MARANG  PRB SAMARAHAN  PRB BETONG  16/05/2015
JURUFOTOGRAFI GRED B22
1  ABDUL MALEK BIN KASSIM  BAHAGIAN KOMUNIKASI KORPORAT  BAHAGIAN KOMUNIKASI KORPORAT  03/05/2016
PEMANDU KENDERAAN GRED H14
 AHMAD POAD BIN HASHIM  PRN PERAK  PRN PERAK  02/05/2016
PEMBANTU OPERASI GRED N14 
 ISHAK BIN ABU SAMAH  PRD PAHANG TIMUR  PRN PAHANG  03/05/2016

Majlis Perhimpunan Bulanan RISDA Bil. 4/2016
pada 26 Meil 2016 (Khamis) Bersamaan 19 Syaaban 1437 H
Anjuran Bahagian Tanam Semula Dan Perladangan
Teks ucapan oleh YB. Datuk Zahidi Bin Zainul Abidin
Pengerusi RISDA Malaysia
(Klik untuk lihat teks ucapan)

Perhimpunan 640x427

Majlis Perhimpunan Bulanan RISDA Bil. 4/2016 pada 26 Mei 2016 ( Khamis)
di Auditorium Sultan Ahmad Shah, Ibu Pejabat RISDA Anjuran Bahagian Tanam Semula dan Perladangan
dengan temanya "TIME TO MAKE THE DIFFERENCE ".

Ketibaan 640x427
Ketibaan YB. Datuk Zahidi Bin Zainul Abidin , Pengerusi RISDA Malaysia masuk ke dewan.

Negaraku 640x427

Nyayian Lagu Negaraku.


 YAH4115 640x427

Kumpulan Koir RISDA yang dipimpin oleh En. Muhammad Faiz B. Che Zakaria.

 YAH4141 640x427

Ucapan Oleh YB. Datuk Zahidi Bin Zainul Abidin, Pengerusi RISDA Malaysia.


ANUGERAH PEKERJA CEMERLANG BULAN APRIL 2016

Julia 640x427

APC Bulan April 2016 bagi Kategori Kumpulan Pegawai dan Profesional (Gred 27- 44) ,
kepada Pn. Julia Binti Abu Bakar, dari Bahagian Pelaburan Dan Pembangunan Syarikat .

Halim 640x427

APC Bulan April 2016 bagi Kategori Kumpulan Pelaksana (Gred 1 – 26) ,
kepada En. Halim Bin Mamat dari Bahagian Teknologi Maklumat.

PENYAMPAIAN HADIAH PERTANDINGAN KECERIAAN PEJABAT TAHUN 2015

PERTANDINGAN INI TERBAHAGI KEPADA 2 KATEGORI IAITU :
1. KATEGORI IBU PEJABAT DAN SYARIKAT MILIKAN RISDA.
2. KATEGORI PEJABAT RISDA NEGERI DAN DAERAH.

HQ1 BKJ 640x427

Bahagian Khidmat Kejuruteraan menjadi Johan bagi Kategori Ibu Pejabat Dan Syarikat Milikan RISDA.

HQ2 KOLEJ 640x427

Tempat Kedua disandang oleh Kolej Universiti Agrosains Malaysia (UCAM).

HQ3 BDPS 640x427

Tempat Ketiga disandang oleh Bahagian Dasar Dan Perancangan Strategik.

PT1 PRN Terengganu 640x427

Pejabat RISDA Negeri Terengganu menjadi Johan bagi Kategori Pejabat RISDA Negeri Dan Daerah.

PT2 Bera 640x427

Tempat Kedua disandang oleh Pejabat RISDA Daerah Bera.

PT3 Larut Matang 640x427

Tempat ketiga disandang oleh Pejabat RISDA Daerah Larut Matang/Selama/Kerian .

IMG 20160615 WA0003 640x480

Pengarah dan Staf Bahagian Tanam Semula Dan Perladangan .

PENGHARGAAN

JAWATANKUASA MAJLIS PERHIMPUNAN BULANAN RISDA BIL.4/2016 MERAKAMKAN SETINGGI-TINGGI
PENGHARGAAN DAN UCAPAN TERIMA KASIH KEPADA SEMUA PIHAK YANG TERLIBAT SECARA
LANGSUNG ATAU TIDAK LANGSUNG DALAM MENJAYAKAN MAJLIS INI.

any_module
Saiz Tulisan:
A- A A+

Warna Tema:  
color black  color green  color red  color blue
any_module
Pilihan Bahasa:
Bahasa Lain:
Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Dutch Italian Japanese Korean
any_module
FB    RSS   Youtube